Oddział Chirurgii Ogólnej

• Lek. med. Paulina Koczwara

Lokalizacja Oddziału: II Piętro

Działalność Oddziału:

• Diagnozowanie i leczenie wszystkich ostrych chorób jamy brzusznej i urazów jamy brzusznej.
  • Rozpoznawanie i leczenie przewlekłych chorób chirurgicznych układu pokarmowego i tarczycy.
  • Współpraca z pracownią endoskopową do zadań której należy diagnozowanie i leczenie schorzeń górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego:
    • wziernikowanie przełyku, żołądka, dwunastnicy oraz jelita grubego(gastroskopia, kolonoskopia, rektoskopia),
    • pobieranie materiału do badania histopatologicznego oraz testów,
    • tamowanie krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego,
    • usuwanie zmian polipowatych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego (profilaktyka nowotworów),
    • wykonywanie zabiegów endoskopowych w znieczuleniu ogólnym.
  • Diagnozowanie i leczenie chorób żył i tętnic.
  • Zapewnienie ciągłości leczenia pacjentom diagnozowanym i leczonym w innych oddziałach szpitala.
  • Wykonujemy zabiegi metodą tradycyjną a także laparoskopowo co skraca czas pobytu pacjenta w szpitalu i umożliwia szybki powrót do zdrowia.
  • Diagnozowanie i leczenie chorych w ramach chirurgii jednego dnia.

Oddział posiada własny aparat USG co umożliwia pełna diagnostykę obrazową narządów jamy brzusznej także z możliwością wykonania biopsji narządów jamy brzusznej.

Informacje dla Pacjenta:

Na oddział należy zabrać ze sobą:

• Przybory toaletowe
  • Kapcie
  • Piżamę
  • Szlafrok

Przy przynoszeniu do szpitala przedmiotów wartościowych prosimy pamiętać ,że personel naszego oddziału nie odpowiada za nie. Istnieje możliwość pozostawienia rzeczy wartościowych w depozycie który znajduje się w rejestracji szpitala.

Pacjenci naszego Oddziału korzystają z pełnego zaplecza diagnostycznego Szpitala oraz w razie konieczności z konsultacji specjalistów różnych dziedzin medycyny. Po zakończonej hospitalizacji pacjenci mają możliwość kontynuacji leczenia w Przyszpitalnych Poradniach Specjalistycznych prowadzonych przez lekarzy z oddziałów.

Dyżurka Pielęgniarek: (18) 47 32 304