Oddział Chorób Wewnętrznych

Lek. med. Maciej Michalczyk

Pielęgniarka Oddziałowa

Anna Nowak

Obsada lekarska: Od 1-go marca 2009 - świadczenia lekarskie wykonywane są przez Spółkę Partnerską SIGNUM:

• Lek. med. Paweł Koprowski
  • Lek. med. Maciej Michalczyk
  • Lek. med. Mirosław Oleksiuk
  • Lek. med. Paweł Moskała
  • Lek. med. Agnieszka Szuflicka-Pierzchała
  • Lek. med. Weronika Sadowska
  • Lek. med. Piotr Kowal
  • Lek. med. Jakub Piksa

Lokalizacja Oddziału: I Piętro

Oddział posiada:

• Gabinet zabiegowy, gdzie wykonuje się drobne zabiegi inwazyjne typu biopsja szpiku, czy punkcja opłucnej i inne.
  • Pracownię badań czynnościowych, gdzie wykonuje się próby wysiłkowe na bieżni ruchomej i rowerze, odczytuje zapisy ekg metodą Holtera, zapisy całodobowego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz badania spirometryczne.
  • Salę Intensywnej Opieki.

Zakres czynności:

Leczenie pacjentów chorych internistycznie: choroby serca, choroby płuc, choroby układu trawiennego, choroby krwi, choroby neurologiczne- możliwość konsultacji neurologicznych i inne.

Sprzęt:

Oddział posiada dostęp do aparatu USG, gdzie wykonywane są badania ultrasonograficzne jamy brzusznej, tarczycy, naczyń dogłowowych, kończyn dolnych i echo serca oraz dostęp do pracowni endoskopowej, gdzie wykonywane są badania endoskopoowe przewodu pokarmowego.

Dyżurka Pielęgniarek: (18) 47 32 206