Ogłoszenie

14.05.2014

Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień z siedzibą w Nowym Sączu przy ul. Waryńskiego 1 od maja 2014r. jest partnerem Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego Krakowie w realizacji programu profilaktyki depresji pn. Wyprzedzić smutek. W ramach programu zostaną przeprowadzone bezpłatne konsultacje o charakterze profilaktycznym dla mieszkańców miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

 smutek LOGOProfilaktyka depresji

Program Profilaktyki Depresji i Rozpowszechniania Postaw Prozdrowotnych w Obszarze Zdrowia Psychicznego „Wyprzedzić smutek” realizowany przez Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie jest już drugą edycją (pilotaż w 2012, I edycja w 2013 r.). Oferta realizacji Programu w 2014 r. złożona przez Szpital zyskała po raz kolejny uznanie Województwa Małopolskiego, który wybrał Placówkę na realizatora Programu. Do realizacji programu włączyli się partnerzy, w tym Powiat Nowosądecki i Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdrój.

 

Celem programu jest:

  • zwiększenie świadomości społecznej w zakresie możliwości wczesnej identyfikacji i zapobiegania zaburzeniom depresyjnym,
  • zwiększenie dostępności metod profilaktycznych dla mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie informacji o dostępnych świadczeniach medycznych, takich jak: psychoedukacja, pomoc psychologiczna, psychoterapia, konsultacje psychiatryczne, poradnictwo dietetyczne i dotyczące stylu życia.

 

W ramach programu 600 osób z 5 subregionów Małopolski będzie mogło skorzystać
z bezpłatnych porad profilaktycznych mających uchronić ich przed depresją.

 

Zapisy na porady odbywają się poprzez rejestrację telefoniczną
w punkcie konsultacyjnym:

Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień

ul. Waryńskiego 1

Nowy Sącz

rejestracja telefoniczna 570 069 716

w poniedziałki i piątki od 15.00 do 19.00

od wtorku do czwartku od 8.00 do 11.00

oraz infolinię: 668 862 680

 

 

Porada profilaktyczna to osobista rozmowa z konsultantem, trwająca około godziny. Jest przeznaczona dla osób zdrowych, chcących ocenić stopień swojej psychicznej odporności na depresję. Zalecana jest również osobom, które nie czują się wystarczająco dobrze. Dowiedzą się, jak zapobiec pogorszeniu stanu zdrowia i odzyskać utracony dobrostan psychiczny.

Porady są II-stopniowe:

  • porada podstawowa,
  • porada kontrolna.

 Porady udzielane są przez przeszkolonych konsultantów posiadających wykształcenie i doświadczenie w psychologii, psychoterapii: psychologowie, psychoterapeuci, terapeuci, pracownicy socjalni, itp.

Więcej informacji o Programie na stronach:

 

www.profilaktykawmalopolsce.pl

www.profilaktykadepresji.malopolska.pl

 

 logo SZPITAL  

Program zrealizowano przy wsparciu finansowym

Województwa Małopolskiego

 logo UJ

 

Plakat:

plakat 11

Ulotka:

ulotka 1

 

ulotka 2

 

Unia Europejska Copyright 2013 - SPZOZ Szpital im. dr. J.Dietla w Krynicy-Zdroju, ul. Kraszewskiego 142, 33-380 Krynica-Zdrój
Powered by qualityjoomlatemplates.com.