Pobyt w Szpitalu

Pacjent przebywający w Szpitalu:

• Nie powinien przechowywać przy sobie przedmiotów wartościowych i pieniędzy, za które Szpital w razie zaginięcia nie odpowiada - przedmioty wartościowe należy złożyć w depozycie szpitalnym.
  • W trakcie hospitalizacji zachowuje się kulturalnie, zarówno w odniesieniu do pozostałych pacjentów jak i personelu.
  • Przebywa w przeznaczonym dla niego miejscu w czasie wizyt, badań i posiłków.
  • Nie zmienia samowolnie przydzielonego łóżka.
  • Dba o higienę osobistą.
  • Nie zakłóca spokoju innym chorym - przestrzega godzin ciszy nocnej.
  • Szanuje mienie będące własnością Szpitala.
  • Nie pali tytoniu i nie pije alkoholu.
  • Nie używa grzałek i urządzeń elektrycznych i elektronicznych (np. telefonów komórkowych) - bez zgody personelu Szpitala.
  • Stosuje się do wszystkich zaleceń oraz wskazówek lekarskich i pielęgniarskich.
  • Nie przyjmuje leków ani nie poddaje się jakimkolwiek zabiegom poza przepisanymi i zaleconymi przez lekarza prowadzącego lub dyżurnego.
  • Ponosi koszty pobytu w oddziale, jeżeli jego stan zdrowia nie wymaga dalszego leczenia, a mimo to pozostaje w Szpitalu.